Vyberte stránku

Hořký Hockenheimring. Ve Virtual GP končí první polovina sezóny

Šestý a zároveň poslední podnik Virtual GP s vozy Mercedes-AMG GT3 Evo nebyl pro jezdce Janík Motorsport zrovna úspěšný. Petr Hermoch si dojel pro osm bodů za osmé místo, Tomáš Hora si na své konto připsal pět bodů za pozici jedenáctou.

V kvalifikaci se Tomáš Hora potýkal se špatným nastavením svého vozu, a tak z toho bylo jen sedmé místo na startovním roštu, když Tomáš mířil daleko výše. Lepší pozici na startovním roštu získal jeho týmový kolega Petr Hermoch, který zajel pátý nejrychlejší čas. Ale ani ten nebyl se svým výkonem spokojený, když v posledním kole porušil traťové limity.

V závodě se rozpršelo, a tak jezdci museli ke svým mechanikům pro mokré obutí. Souhra okolností v podobě drobných chyb a nepříliš ideálního nastavení vozu zapříčinila propad jezdců Janík Motorsport v konečném pořadí. Na osmém místě projel cílovou čáru Petr Hermoch, Tomáš Hora skončil jedenáctý.

Tomáš Hora: „Závod jsem odstartoval dobře a držel si pozici, a to až do zastávek v boxech. Po příchodu deště se auto chovalo jak na ledě a ovladatelnost byla o dost horší než jsem předpokládal. V předposledním kole mi auto ustřelilo a následně jsem dostal průjezd boxovou uličkou. Propad z šestého místa na konečné jedenácté byl opravdu bolestivý. Doufám, že už jsem si všechnu smůlu vybral a druhá polovina sezóny se ponese v lepším duchu.“

Petr Hermoch: „Start se trochu nepovedl, opět mi nevyšlo načasování odpichu vůči leaderovi a o pozici jsem klesl. Hned při prvních kapkách jsme s Tomem zamířili do boxů. Podmínky, které jsme schytali, byly opravdu extrémní. To, co nám v trénincích fungovalo nám najednou bylo k ničemu, protože jsme i na mokré stopě nedokázali najít žádný grip, a to vedlo k chybám, a hlavně dvou hrubkám, které samotné mě v cíli stály i možné čtvrté místo. Ke konci závodu už jsem tempo našel a stahoval ztrátu, ale nakonec z toho je jen osmé místo.“

Dalším podnikem bude 13. srpna závod na okruhu v Silverstone. To už budou jezdci startovat s monoposty Super Formula SF23 s motory Mercedes-Benz.

Foto: iRacing

Text: Janik-Motorsport

Záznam závodu:

2024 Všechna práva vyhrazena

info@speedhub.cz