Vyberte stránku

Jezdci Kaštovský a Uhlík přiváží body z okruhu Okayama

V rámci šampionátu Mercedes-Benz Virtual GP 2024 se konal virtuální závod na japonském okruhu Okayama. Závod se jel za ideálních podmínek, což umožnilo jezdcům plně se soustředit na výkon a rychlost.

František Kaštovský a jeho Top 10 umístění

František Kaštovský z týmu JJ Racing Team měl úspěšnou kvalifikaci a v závodě se dokázal probojovat na skvělé 9. místo. Jeho výkon komentoval slovy: „V kvalifikaci jsem hned ze startu zajel slušné kolo. Při pozdějších pokusech jsem měl problém trefit druhou zatáčku, takže jsem hned v prvním sektoru ztrácel 3 desetiny a pak už se špatně zlepšovalo. Start závodu byl dobrý a držel jsem se trošku zpátky, abych v pořádku dojel. Díky chybám jezdců okolo mě jsem se postupně probojovával dopředu. Bohužel mé problémy s druhou zatáčkou přetrvali až do půlky závodu. Následující Hockenheim mi moc nesedí, ale budu se snažit k tréninku opět přistoupit svědomitě a budu se těšit na formulovou část sezóny. Děkuji týmu JJ Racing Team za podporu. Jsem si jist, že i díky novému setupu jsem dosáhl na toto umístění.“

Lukáš Uhlík a jeho boj o body

Lukáš Uhlík měl méně úspěšnou kvalifikaci a startoval až ze 17. pozice. Během závodu se ale díky konstantní jízdě probojoval na konečné 13. místo. „V kvalifikaci jsem své nejrychlejší kolo zajel v podstatě hned na začátku a do jejího konce už jsem bohužel nebyl schopen, jakkoliv ho vylepšit, znamenalo to pro mě 17. místo na startu závodu a tím pádem i velmi malou šanci na nějaký zajímavý výsledek, vzhledem k tomu že se jelo na trati, kde je velmi obtížné předjíždět.
Start závodu proběhl bez větších problémů a mým cílem bylo držet se jezdců přede mnou a případně využít jakéhokoliv jejich pochybení. To se naštěstí celkem dařilo a postupně jsem se prokousal až na body. Vzhledem k nevalným výsledkům ze začátku sezony beru 13. místo všemi deseti a doufám, že v nastoleném trendu budu pokračovat i nadále,“ řekl Uhlík po závodě.

Oba jezdci tak dovezli důležité body pro celkové hodnocení v šampionátu.

Další závod se uskuteční na okruhu Hockenheimring dne 18. června 2024. Závod můžete sledovat živě na YouTube kanálu organizátora Virtual GP nebo na O2 TV Sport.

Zdroj foto: iRacing

Článek: JJ Racing Team

Záznam závodu:

2024 Všechna práva vyhrazena

info@speedhub.cz