Vyberte stránku

Virtuální závody a simulátory: OHK Olomouc přináší adrenalin na Gentlemen’s Club

Okresní hospodářská komora Olomouc (OHK Olomouc) se může pochlubit stabilním růstem nejen v počtu svých členů, ale i v rozmanitosti a počtu svých aktivit. Jednou z nejvýznamnějších společensko-networkingových akcí je tradiční Gentlemen’s club, jehož osmého ročníku se letos zúčastnily téměř dvě stovky podnikatelů a top manažerů z Olomoucka.

OHK Olomouc každoročně pořádá desítky akcí různého charakteru – od společensko-networkingových a sportovně-networkingových po vzdělávací a odborné. Gentlemen’s club se dlouhodobě řadí mezi nejprestižnější akce sezóny, kde hraje důležitou roli i společenská odpovědnost. Letošní Gentlemen’s club nabídl účastníkům unikátní zážitek – možnost stát se na chvíli okruhovým závodníkem.

Na okruhu RedBull Ring si mohli zájemci vyzkoušet jízdu ve voze Porsche 911 GT3 a díky JJ Racing Teamu a design studiu Rency se zúčastnit závodu na simulátoru od All4Sim. Vítěz si domů odnesl obraz od společnosti 100ks.cz. „Není to tak jednoduché, jak to vypadá,“ komentovali návštěvníci, když si zkoušeli simulátor a zažili, co to znamená být simracerem.

„Simracer musí mít dobrou kondici, postřeh, cit pro závodění a alespoň základní znalost tratě. Pravidelný trénink je nezbytný, aby se dokázal prosadit v současné konkurenci na české simracingové scéně, ale i ve světě,“ říká Jan Juránek, majitel JJ Racing Teamu. „Virtuální závodění již není jen koníček. Simraceři mají šanci se prosadit v reálných týmech a závodech, a proto tomu věnují stále více času. Získání sponzorů a partnerů je důležité, aby mohli bojovat o první místa v každém závodě,“ dodává Jan Juránek.

OHK Olomouc děkuje všem, kteří se podíleli na realizaci této akce, a také za příležitost ukázat veřejnosti, že simracing a virtuální závodění nejsou pouze hrou, ale skutečnými virtuálními závody, které se postupně dostávají do popředí esportu.

FOTO: Eduard Goričev, Filip Jančo

2024 Všechna práva vyhrazena

info@speedhub.cz